Zaproszenie na II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

już za kilka dni odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej…

Bardzo się cieszymy, że tak wielu uczestników napisało znakomite wypracowania i zakwalifikowało się do kolejnych eliminacji. Dla profesorów Retoryki Stosowanej KUL, to prawdziwa satysfakcja!

Retoryka jest wspaniałym narzędziem porozumiewania się, wyrażania emocji, prowadzenia dyskusji, obrony własnego stanowiska, przekonywania i perswazji. Przede wszystkim zaś, to kultura żywego słowa – pięknego, dobrego i prawdziwego. Z pewnością dotarcie do finału konkursu nie będzie zadaniem łatwym.

Sukcesem jest już jednak to, że – w dobie powszechnego niechlujstwa językowego – znaleźli się młodzi ludzie, którzy chcą interpretować literaturę, przemawiać, sprawdzić się jako mówcy. Wiemy, że – pod okiem nauczycieli, może także rodziców – przygotowywane są mowy i przemówienia. Oby były jak najbardziej treściwe i ciekawe dla komisji konkursowych!

Mieliśmy niemały kłopot z organizacją Regionalnych Komitetów Olimpiady. W kilku województwach musieliśmy przełożyć o tydzień termin II etapu. Zostały w końcu powołane bardzo dobre i kompetentne zespoły do wysłuchania i rzetelnej oceny wystąpień młodzieży.

Przepraszamy za te utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość i życzliwość.

Okazało się, że nawet w tak trudnym dla nas momencie otrzymaliśmy bardzo wiele wyrazów wsparcia ze strony nauczycieli, a nawet rodziców. Widać, jak wielu dobrych ludzi zaangażowało się w to przedsięwzięcie!

Właśnie tym wszystkim zaangażowanym w Olimpiadę Retoryczną życzymy sukcesów w eliminacjach i prawdziwej satysfakcji  w rozwijaniu kultury żywego słowa.

dr hab. Artur Mamcarz-Plisiecki
Retoryka Stosowana KUL

Koordynator Olimpiady Retorycznej

Chcesz być na bieżąco
z informacjami o Olimpiadzie?
Subskrybuj nasz newsletter!

Nie będziemy spamować. Obiecujemy.
Masz wątpliwości - kliknij po więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *