Finał II Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej 2024

Drodzy Finaliści Olimpiady Retorycznej!

Z niezwykłą radością oczekujemy spotkania z Państwem, 12 kwietnia w piątek w Lublinie, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wierzymy, że znakomicie wygłoszą Państwo wybraną przez siebie retoryczną mowę sądową albo doradczą lub też mowę popisową. Na pewno usłyszymy wspaniałe oskarżenie bądź obronę (mowa sądowa), doradzanie lub odradzanie (mowa doradcza) albo też chwalenie lub ganienie (mowa popisowa). Z pewnością – dla wszystkich słuchających – będzie to poruszające, ciekawe i inspirujące widowisko. A kto zdobędzie laur najlepszego mówcy wśród polskiej młodzieży? Nikt tego oczywiście nie wie. Rzecz jasna będzie to jednak zadanie niezwykle ambitne i trudne. Życzymy Państwu oratorskiego sukcesu, ale przede wszystkim dobrych spotkań, może przyszłych przyjaźni, a zwłaszcza satysfakcji z rozwijania kultury żywego słowa.

NOCLEGI I DOJAZD

Noclegi dla Państwa, jak również dla Państwa opiekunów zarezerwowaliśmy w: hotelu VESARIA – ul. Nowy Świat 38 B w Lublinie: https://www.vesaria.pl/ Z hotelu do KUL-u, (Al. Racławickie 14) samochodem (np. taksówką) jedzie się około 10 minut.

GALA FINAŁOWA

Gala finałowa odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Aleje Racławickie 14, najwyższym budynku kampusu uniwersyteckiego, w Collegium Jana Pawła II. Trzeba wjechać na 10 piętro i udać się do auli C-1031. Rozpoczęcie finału Olimpiady planowane jest na godzinę 10:00, ok. 12-12:30 przerwa obiadowa, ok. godziny 13 ogłoszenie wyników.

Do zobaczenia!

Chcesz być na bieżąco
z informacjami o Olimpiadzie?
Subskrybuj nasz newsletter!

Nie będziemy spamować. Obiecujemy.
Masz wątpliwości - kliknij po więcej informacji.