Damy i huzary. Kulisy spektaklu

Tym razem studenci Retoryki Stosowanej podjęli się przygotowania prawdziwego spektaklu teatralnego. Jak wiemy podczas zajęć na tym kierunku możemy poznać elementy sztuki aktorskiej ale po co tylko poznawać jak można się zaprzyjaźnić i dlaczego tylko elementy skoro ciekawiej jest doświadczyć pełni aktorskiego rzemiosła. Z tych powodów oraz dzięki współpracy z Panem dr hab. Witoldem Kopciem (na marginesie: aktorem lubelskiego teatru im. Juliusza Osterwy) powstało Laboratorium Teatralne Retoryki Stosowanej. W obecnym sezonie, po wielomiesięcznych przygotowaniach, studenci Retoryki zapraszają wszystkich na spektakl „Damy i huzary” będący inscenizacją komedii Aleksandra Fredry. Aby przybliżyć historię zawartą w tej sztuce zacytujemy słowa jednego z aktorów: O czym tym razem nam opowiecie? „Każdy żołnierz czasem marzy o chwili spokoju w towarzystwie swoich kolegów z pułku. Polowanie, karty, wino, a nade wszystko cisza i spokój. W takiej oto sielance rozkoszują się przyjaciele, których połączyło zamiłowanie do wojaczki. Wydawałoby się, że nic nie może zakłócić tego, gdyby nie nagły przyjazd sióstr jednego z huzarów – majora. Jakie plany uknuły kobiety wobec swojego brata? Czy huzarzy będą w stanie godnie przyjąć damy? O tym dowiecie się już niebawem…”. Sztuka pełna jest nagłych zwrotów akcji, omyłek i suspensów. Całość utrzymana jest w obyczajowych realiach XIX wieku. Rozrywka na najwyższym poziomie gwarantowana.

Chcesz być na bieżąco
z informacjami o Olimpiadzie?
Subskrybuj nasz newsletter!

Nie będziemy spamować. Obiecujemy.
Masz wątpliwości - kliknij po więcej informacji.